תגובתה של רוש למגפת הקורונה

 

"זמינות גבוהה וגישה מהירה לבדיקות אמינות באיכות גבוהה הן צורך חיוני של מערכות הבריאות בעולם."

תומס שינקר, מנכ"ל רוש דיאגנוסטיקה

 

 

 

המחויבות שלנו לסייע בעצירת מגיפת הקורונה

רוש רואה עצמה מחויבת לסייע במאמץ הגלובלי להביא לסיומה של מגפת הקורונה. אנחנו פועלים מדי יום ביומו בנחישות, בנמרצות ומתוך מטרה לספק בדיקות איכותיות, החיוניות למערכות הבריאות ולמטופלים כאחד בכל רחבי העולם.

 

 

בדיקות אמינות ובאיכות גבוהה לקבלת תוצאות אפקטיביות

כחברה מובילה בבדיקות האבחון, אנחנו נושאים באחריות לספק למטופלים פתרונות יעילים במהירות. בדיקות האבחון הן חלק קריטי במאבק אל מול מצב חירום בריאותי- גלובלי וחסר תקדים זה ואנחנו גאים ביכולתנו לתרום.

 

 

זיהוי SARS-CoV-2 ברגישות גבוהה במטופלים הנושאים את הנגיף

בדיקות מעבדה:

בדיקת PCR בתפוקה גבוהה במערכות cobas® 6800/8800

בדיקת RT-PCR בזמן אמת מיועדת לזיהוי איכותי של SARS-CoV-2 בדגימות שנלקחו מהאף, מהלוע העליון ומהלוע התחתון מאנשים עם או ללא סימפטומים.

זיהוי ובידול איכותי בו-זמנית של SARS-CoV-2, וירוס שפעת A ו/או וירוס שפעת B בדגימות שנלקחו מהאף או מהלוע העליון במטופלים עם חשד לזיהום ויראלי של מערכת הנשימה עם תסמינים מתאימים לקורונה.

 

בדיקת אימונוכימיה בתפוקה גבוהה במכשור cobas® ‎

Elecsys® SARS-CoV-2 היא בדיקת אנטיגן לזיהוי איכותי של חלבון הנוקלואוקפסיד של נגיף SARS-CoV-2.

 

בדיקה במערכת ePlex®‎

RP2) Respiratory Pathogen Panel 2) היא בדיקה משולבת המזהה את הוירוסים והחיידקים הנפוצים ביותר הגורמים לזיהום במערכת הנשימה העליונה, לרבות SARS-CoV-2, הוירוס הגורם לקורונה.

בדיקות Point of Care - בנקודת הממשק עם הנבדק:

בדיקות PCR Point of care תוך 20 דקות בלבד במערכת cobas® Liat®‎

cobas® SARS-CoV-2 מאושרת לשימוש לצורך בדיקה ובדיקת סקר של אנשים עם וללא סימפטומים. זוהי בדיקת RT-PCR אשר נועדה לספק זיהוי איכותי ומהיר של SARS-CoV-2.

עבור מטופלים עם  סימפטומים של מחלה נשימתית או כאשר ישנו חשד לזיהום במערכת הנשימה עם תסמינים המתאימים לקורונה. בדיקת cobas® SARS-CoV-2 & Influenza A/B לשימוש עם מערכת cobas® Liat®‎ מספקת זיהוי ובידול איכותיים ומהירים  של SARS-CoV-2, שפעת A ושפעת B, בו זמנית, בבדיקת RT-PCR אוטומטית לשימוש בנקודת הטיפול.

 

בדיקות אניטיגן מהירות

בדיקת האנטיגן המהירה של SARS-CoV-2 היא בדיקה אימונו-כרומטוגרפית מהירה ואמינה לזיהוי איכותי של אנטיגנים ספציפיים של SARS-CoV-2, הקיימים בלוע העליון של המטופל.

בדיקת האנטיגן המהירה דרך האף של SARS-CoV-2 היא בדיקה אימונו-כרומטוגרפית מהירה ואמינה לזיהוי איכותי של אנטיגן הנוקלאוקפסיד בדגימות שנלקחות מאף המטופל.

בדיקת האנטיגן העצמית דרך האף של SARS-CoV-2 מספקת תוצאות אמינות במקרה של חשד לקורונה. הבדיקה העצמית יכולה להתבצע על ידי הציבור הרחב, וכך מתאפשרת בדיקה מחוץ למרכזים ייעודיים.

 

זיהוי תגובה חיסונית של חולה ל-SARS-CoV-2 עם סגוליות גבוהה

בדיקות מעבדה

בדיקות נוגדנים

  • הבדיקה Elecsys® Anti-SARS-CoV-2 היא בדיקה אימונולוגית כמותית לזיהוי  In Vitro של נוגדנים (כולל IgG) ל-SARS-CoV-2 בסרום ובפלזמה. הבדיקה נועדה לשמש לקביעת תגובתו החיסונית של אדם ל-SARS-CoV-2.
  • הבדיקה Elecsys® Anti-SARS-CoV-2 S היא בדיקה אימונולוגית כמותית  In Vitro לנוגדנים (כולל IgG) המכוונים ל-receptor binding domain‏ (RBD) של חלבון הספייק (S) של SARS-CoV-2 בסרום ובפלזמה הומנים.
  • הבדיקה האימונולוגית מסוג אלקטרו-כימולומינסנציה "ECLIA" נועדה לשימוש באנליזות אימונולוגיות במכשיר cobas e.

 

בדיקות Point of Care - בנקודת הממשק עם הנבדק

בדיקות נוגדנים מהירות

  • בדיקת הנוגדנים המהירה SARS-CoV-2 היא בדיקה אימונו-כרומטוגרפית מהירה ואמינה המספקת זיהוי איכותי של נוגדנים (IgM ו-IgG) ל-SARS-CoV-2 בסרום, בפלזמה או בדם של המטופל.הבדיקה נועדה לשמש לזיהוי מטופלים בעלי תגובה חיסונית אדפטיבית ל-SARS-CoV-2, אשר מעידה על הדבקה קודמת.

 

זיהוי או שלילה מהירים של משלב זיהומים ושל זיהומים משניים מסייעים בשיפור השימוש המושכל באנטיביוטיקה

בדיקות במערכת ePlex®‎

משום שהביטוי הקליני של קורונה ושל אלח דם עשוי להיות דומה, השימוש בתרופות אנטימיקרוביאליות עלה במהלך המגפה העולמית, מה שתרם עוד יותר לעמידות לאנטיביוטיקה. זיהוי או שלילה מהירים של משלב זיהומים, חיידקיים או פטרייתיים, וכן זיהומים משניים, עשויים לסייע בהפחתת שימוש בטיפול אנטימיקרוביאלי שאינו הכרחי או אינו מתאים.

 

וירוס הקורונה מאיץ את האיום של העמידות לאנטיביוטיקה.

  • מאחר ולאלח דם ולווירוס הקורונה עשויים להיות תסמינים דומים, חולים מטופלים לעיתים בבטיפול אנטיביוטי רחב-טווח שלא לצורך
  • שימוש יתר באנטיביוטיקה הוא הגורם העיקרי בימינו לתופעת העמידות לטיפול אנטיביוטי , אשר בולטת בעיקר בטיפול בווירוס הקורונה.

 

 

מתי ובאיזו בדיקת אבחון של SARS-CoV-2‏2 להשתמש?

בדיקות אבחון אמינות המיועדות למטופלים שנושאים כעת את הווירוס, וכן למטופלים בעלי תגובה חיסונית כנגד הוירוס, הן בעלות ערך רב. עם זאת, חשוב להבין אילו בדיקות הן המתאימות ביותר לשימוש, זאת בהתאם למטרה שלשמה נועדו.

*עקב הזמן הקצר שהווירוס קיים, טרם הוכחה מדעית החסינות שמשיגים אנשים שנדבקו בעבר ב-SARS-CoV-2 . הנתונים המוצגים כאן מבוססים על ההבנה המדעית הנוכחית של המחלה (אפריל 2020)

מאמצינו לסייע במחקר האפידמיולוגי

 אנו ממשיכים במאמצי המחקר והפיתוח האינטנסיביים שלנו כדי לספק  פתרונות נוספים שיסייעו בחקר ההתפשטות של וירוס הקורונה והווריאנטים החדשים של SARS-CoV-2.