פרופיל חברה

אנחנו מקדמים חדשנות ברפואה

כחברת תרופות מבוססות-מחקר, רוש מגלה, מפתחת ומייצרת תרופות, אמצעי אבחון מעבדתי ושירותים חדשניים אשר מביאים לתועלת משמעותית למטופלים וצוות רפואי – מזיהוי ראשוני, למניעה של המחלה, דרך אבחונה, הטיפול והמעקב אחר המחלה.

רוש נוסדה בבאזל, שוויץ בשנת 1896. מקים החברה, פריץ הופמן-לה רוש, היה בין הראשונים לזהות כי ייצור תעשייתי של תרופות באיכות קבועה וידועה יהיה בעל יתרון משמעותי במלחמה העולמית נגד מחלות.

איפה אנחנו היום

רוש מדורגת כיום בין חברות התרופות המובילות בעולם, ועסקיה מתרכזים בשתי חטיבות: בדיקות לאבחון מחלות/סמנים ביולוגיים (דיאגנוסטיקה) ותרופות (פארמה).

 

משרתים מטופלים ולקוחות

התכלית העיקרית של רוש הוא זיהוי ומענה על צורכי המטופלים והלקוחות. המשמעות היא פתרון בעיות בהווה וזיהוי הצרכים העתידיים ע"י שמירת קשר קרוב והקשבה למה שיש למטופלים וללקוחותינו לומר.

כחלק ממחויבות זו אנחנו ברוש מזהים את התחומים הרפואיים בהם קיים צורך משמעותי ונעזרים במומחיות שלנו ליצור בידול. אנו משתפים פעולה עם חוקרים, רופאים, בתי חולים ומטופלים במחקרים הרפואיים החדשניים בעולם, הצוותים שלנו יתנו להם מענה ותמיכה כך שהטיפול המתאים ביותר מגיע לכל מי שזקוק לו.

כחלק מזיהוי צרכי המטופלים רוש ישראל יזמה ומפעילה משנת 2002 תכנית ארצית לרווחת החולים. בתכנית מוצעות לחולים, ללא כל תשלום, פעילויות מגוונות במטרה לסייע להם בהתמודדות במחלתם ולחזק את רוחם. התכנית פעילה ביותר מ-70 מרכזים רפואיים ברחבי הארץ, ו-200 אלף מטופלים ומלוויהם לקחו חלק בפעילויות השונות במהלך תריסר השנים בהן הפרויקט קיים.

מתמקדים בחדשנות

כחברה מבוססת מחקר אנחנו עושים שימוש בתגליות ובטכנולוגיות המתקדמות ביותר כדי לפתח את מוצרינו. ולכן:

- בשנת 2014 השקיעה רוש 10 מילארד פרנקים שוויצריים במחקר ופיתוח.
- רוש ממשיכה במסורת ארוכת השנים של שיתופי פעולה עם חברות מבטיחות המפתחות את הטכנולוגיות ומתקדמות ביותר בעולם.
- רוש משקיעה את עיקר הונה בביוטכנולוגיה והיא חברת הביוטכנולוגיה הגדולה בעולם.

הבשורה לעתיד – רפואה מותאמת אישית

שני מטופלים המאובחנים באופן זהה יכולים להגיב באופן שונה לאותה תרופה. לאחד הטיפול יעזור, ואילו השני עלול לחוות תופעות לוואי לא רצויות ללא תועלת טיפולית. שונות זו נעוצה בחלקה בגנטיקה (דנ"א) ובהבדלים ביולוגים אחרים בין בני אדם. הרעיון של רפואה מותאמת אישית הוא להשתמש בידע הנצבר כיום על הבדלים אלו לתכנון התרופה כך שתהיה מותאמת אישית לכל אוכלוסיית מטופלים ייחודית. לכך יש פוטנציאל אדיר לשפר את הטיפולים המוצעים כיום, כך שיהיו בטוחים יותר וכלכליים יותר.

יעבור עוד זמן מה עד למימוש המלא של פוטנציאל הרפואה האישית, אבל שוק התרופות בהחלט נע הלאה מרעיון "מידה אחת לכל" בתרופות, לעבר תרופות ב"תפירה אישית". רוש מתפקדת ככוח מניע מאחורי תנועה זו.