חלבונים תרופתיים

מספר החלבונים התרופתיים (חלבונים המשמשים בטיפול תרופתי) ותכיפות השימוש בהם גדלו במידה רבה מאוד מאז הוכנס לשימוש החלבון המהונדס גנטית הראשון - אינסולין אנושי - לפני כ-30 שנה. לתרופות אלה זיקה חזקה וסלקטיביות רבה למטרה מסויימת בין אם בתאי הגוף הנגועים במחלה או בגורמים אחרים המשפיעים על המחלה כגורמי גדילה, ציטוקינים ומטרות נוספות. בנוסף לתכונות מועילות כמו יציבות, זמן פעילות ביולוגי ארוך, עמידות טובה בפני פירוק מטבולי ומיעוט תופעות לוואי המאפיינות את מולקולות החלבונים הטיפוליים, הם גם הבסיס לפיתוח הזדמנויות מעולות לחדשנות בטיפולים תרופתיים ממוקדים (targeted therapies) בהתאם למחויבותה של רוש.

קבוצת רוש הביאה לידי גילוי, פיתוח ושיווק מגוון עשיר של תרופות המיוצרות בשיטות ביוטכנולוגיות המבוססות על טכנולוגיות חדשניות ביותר לבניית חלבונים ועל תהליכי ייצור מתקדמים ביותר המשפרים את הייצור, את ההרכב ואת בדיקות האיכות של תרופות על בסיס חלבונים.

המדענים של רוש מפתחים את הגל הבא של חלבונים טיפוליים, תוך התמקדות במבנה הגיוני ובתכנון תרופה בעלת מבנה המקנה לה את התכונות המבוקשות לפיתוח טיפול יעיל היודע לתפקד כ"טיל מונחה מטרה" עם מינימום רעילות למטרות אחרות.