רוש מושיטה יד

עובדות ומספרים 2002-2014

70
מחלקות ומכונים רפואיים ברחבי הארץ בהם נערכות סדנאות הפרויקט מידי שבוע

300
אירועים, מפגשים וימי עיון נערכו במהלך השנים

280,000
משתתפים, חולים ומלוויהם, לקחו חלק בפעילויות השונות במהלך השנים

לחצו כאן לצפיה באתר רוש מושיטה יד

פרויקט "רוש מושיטה יד" מאפשר למטופלים במרכזים הרפואיים לזכות ברגעי נחת, שלווה ושמחה. במסגרת הפרויקט יכולים המטופלים ובני משפחותיהם לקחת חלק במגוון פעילויות וסדנאות במחלקות, במכונים ובמרפאות כדוגמת: יוגה צחוק, אמנות ויצירה, פילאטיס ודמיון מודרך. אפשר לשכוח מעט מהצרות ולשפר את איכות החיים.

רוש מאמינה באחריות חברתית

בראש מעייניה של חברת רוש עומד האדם, הן כשמדובר בעובדי החברה והן לגבי החולים בקהילה. בנוסף לחזון להביא לקהילה את הפתרונות הרפואיים החדשניים ביותר, נוקטת רוש בראייה כוללת ורחבה של אחריות חברתית, ודאגה לקהילת החולים ולמשפחותיהם, מעבר לטיפול התרופתי.

לרוש יש מסורת ארוכה של מעורבות קהילתית רחבה ותמיכה בפרויקטים אנושיים. כמו כן, רוש מעודדת את עובדיה לקחת חלק בקהילה. התרומה לקהילה והפעילות עם החולים מגבירה את גאוות היחידה של עובדי רוש ומעניקה תחושת שליחות וסיפוק.

שיתופי פעולה עם עמותות חולים

רוש משתפת פעולה עם ארגוני חולים בעריכת ימי עיון ובקיום פרויקטים ייחודיים.

ימי עיון לחולים - הרצאות במגוון נושאים לחולים ובני משפחותיהם, המאפשרות למשתתפים להתעדכן בחידושים מפי המומחים הטובים בתחומם ולקבל מענה על שאלותיהם מהמרצים. ההרצאות ניתנות בעברית, ערבית ורוסית בכל רחבי הארץ. ימי העיון לחולים נערכים על ידי עמותות וארגוני חולים בתמיכתה הבלעדית של רוש.

דוגמאות לפרויקטים ייחודיים שנערכו בשיתוף פעולה עם ארגוני חולים ומרכזים רפואיים:

"אופנה על הפרק" נעשה עם עמותת מפרקים צעירים, במטרה להעלות את המודעות למחלה. הפרויקט, בניצוחה של הסטייליסטית דורין אטיאס, חיבר בין עשרה מעצבים מובילים ממגוון תחומים לבין עשר חולות צעירות. המעצבים עיצבו למשתתפות פריטים נוחים ופונקציונאליים בכדי להקל על התנהלותן היומיומית. למידע נוסף על פרויקט "אופנה על הפרק" לחצו כאן.

"תמונת חיים" - סדנאות תיעוד וצילום בהדרכת צלמים מקצועיים מובילים, בהן יצרו המשתתפים עבודות צילום מרגשות, המשקפות תמונות מחייהם. בסדנאות השתתפו 50 ילדים ומבוגרים חולי סרטן ודלקת מפרקים. למידע נוסף על פרויקט "תמונת חיים" לחצו כאן.

"ציוריאה" - פרויקט אומנות המיועד לחולי סרטן ריאה, במהלכו 20 המשתתפים ציירו תמונות אופטימיות על גבי קאנבסים, בהנחיית אומנית. למידע נוסף על פרויקט "ציוריאה" לחצו כאן.

"הצעיף הוורוד" - פרויקט שנוצר כמענה לפנייתן של חולות סרטן שד העוברות הקרנות, במסגרתו הופקו מאות צעיפים וורודים לשימוש המטופלות בעת ההקרנות. לצפייה בסרטון אודות הצעיף הורוד לחצו כאן.