החזית של רפואה מותאמת אישית

המעבר מהגישה של "מידה אחת מתאימה לכל" לגישת "התאמת טיפול מיטבי לכל אחד"

רפואה מותאמת אישית היא תחום עניין מרכזי, המשלב מדע חלוצי, דאטה, אנליזה וטכנולוגיה על מנת לקדם גילויים חדשים ולשפר את חיי המטופלים.

באופן מסורתי השאלה המרכזית בתחום הבריאות היתה: איזה תכשיר יעזור לרוב האנשים המתמודדים עם מחלה מסויימת? רפואה מותאמת אישית מתמקדת בשאלה אחרת: מהו הטיפול הטוב ביותר עבור מטופל ספציפי?

הרפואה מקבלת תפנית מגישת ה"מידה אחת מתאימה לכל" לטיפול מותאם אישית שנועד לטפל בצרכים האישיים של כל מטופל. שינוי זה ישפר את תוצאות הטיפול ואת חוויית המטופל. רפואה מותאמת אישית תתרום לחברה כשמטופלים אינדיבידואליים יקבלו טיפול טוב יותר, והדבר יתורגם לטיפול אפקטיבי יותר, חסכוני יותר ובר קיימא עבור האוכלוסיה כולה.

על מנת לממש את הבטחת הרפואה המותאמת אישית רוש מתמקדת בארבעה אספקטים של טיפול:

  • גילוי מוקדם ואבחון מדוייק

  • טיפול אינדיבידואלי

  • גישה לטיפול מיטבי

  • טיפול וניטור מרחוק

ההתקדמות במדע, באיסוף דאטה, באנאליזה, במיחשוב ובטכנולוגיות דיגיטליות מאפשרת לנו להבין את הגורמים המשפיעים על בריאות האדם בבהירות גדולה יותר מאי פעם. עם ידע זה אנחנו יכולים לשפר את הטיפול בכל שלב: משמירה על בריאות המטופלים, לאבחון מחלה בשלב מוקדם, למתן התרופה הנכונה בזמן הנכון, לניטור התקדמות המחלה ותוצאות הטיפול בזמן אמת. שיפור המסע הטיפולי ישנה לחלוטין את תוצאות הטיפול למטופלים ויאפשר למערכות הבריאות להשתמש במשאבים בצורה אפקטיבית וחסכונית יותר.

על ידי שימוש בדאטה, אנאליזה וטכנולוגיה לאורך שלבי המחקר והפיתוח והרצף הטיפולי, אנו מתקרבים יותר ויותר למטרתנו שהיא שיפור חיי אנשים וקידום רפואה טובה יותר במחיר מופחת יותר לאנשים ולחברה כולה.

יצירת קשררוש העולמיתlinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeאודות רושפתרונות בפארמהרפואה מותאמת אישיתקריירהבדיקות גנומיות מקיפות של רושתנאי שימושמדיניות פרטיותמדיניות שימוש בעוגיותהצהרת נגישות