בדיקות גנומיות מקיפות של רוש

לפני מספר שנים רכשה רוש את חברת Foundation Medicine, המפתחת בדיקות מתקדמות לאיפיון גנומי של גידולים סרטניים. חברת רוש משווקת בישראל את הבדיקות הגנומיות שפיתחה חברת Foundation Medicine, שנועדו לפענח את הפרופיל הגנומי של הגידול ולדווח על טיפולים ממוקדים בהתאם לממצאים שזוהו. ממוקדים בהתאם לממצאים שזוהו.

FoundationOne CDx

FoundationOne CDx (פאונדיישן וואן) היא בדיקה לאיפיון גנומי מקיף של דנ"א שמופק מרקמת גידול, שיכולה לסייע לרופא להתאים טיפולים ממוקדים לגידול הספציפי. טיפולים אלה עשויים להיות יעילים יותר ורעילים פחות. בדיקת FoundationOne CDx  מבוססת על ריצוף גנומי מהדור החדש ומתבצעת בטכנולוגיית  Hybrid Capture, המאפשרת לרצף מאות גנים במקביל ולזהות את כל סוגי השינויים הגנומיים המצויים בתאי הגידול הסרטני. בדיקת  FoundationOne CDx מאתרת בגידול גם את הביומרקרים TMB ו-MSI, המסייעים לנבא תגובה לאימונותרפיה (טיפול המאפשר שפעול של מערכת החיסון כנגד תאי הסרטן). בדיקה זו בעלת דיוק ורגישות מירבית של כ- 99%.

בדיקת  FoundationOne CDx היא הראשונה מסוגה שאושרה על ידי ה-FDA לאבחון גנומי בסרטן.

FoundationOne Liquid CDx

בדיקת  FoundationOne Liquid CDx (פאונדיישן וואן ליקוויד) מבצעת פרופיל גנומי באמצעות ביופסיה נוזלית - דגימת דם ייחודית שבאמצעותה ניתן לרצף מקטעי דנ״א שתאים סרטניים משחררים לזרם הדם.

 FoundationOne Liquid CDx בודקת גם היא כמה מאות גנים ויכולה לזהות בגנים אלה את כל סוגי השינויים הגנומיים הרלוונטיים לסרטן, והיא מבוצעת באמצעות בדיקת דם רגילה.

בבדיקה מדווח גם מדד MSI high, מדד אשר אושר ע"י ה-FDA לצורך התאמה לטיפולים אימונותרפיים  במספר רב של סוגי סרטן, וכן מדדי b-TMB ו-Tumor Fraction שיכולים לסייע גם הם לרופאים באופן הטיפול במחלה.

הבדיקה מאפשרת להתאים טיפולים ממוקדים לגידול ספציפי על פי ההרכב הגנומי הייחודי של הגידול. בדיקה זו בעלת רמת דיוק ורגישות מירבית של כ- 99%.

לאילו חולים הבדיקה מתאימה?
  • חולים שאינם מועמדים לביופסיה ניתוחית בשל מצבם הבריאותי הירוד.

  • חולים עם גידול הנמצא במיקום שאינו נגיש ולכן לא ניתן לקחת ביופסיה.

  • בחולים שהרקמה שנלקחה מהביופסיה בשלב האבחון הראשוני אינה מספיקה או אינה איכותית מספיק לצורך אבחון מקיף של הפרופיל הגנומי של הגידול, והם אינם יכולים לעבור ביופסיה נוספת.

FoundationOne Heme

FoundationOne Heme היא בדיקת לאבחון גנומי מקיף של ממאירויות המטולוגיות (למשל, לוקמיה, לימפומה, ומיאלומה) וסרקומות. הבדיקה יכולה לספק מידע המסייע לנבא את רמת הסיכון והפרוגנוזה, והיא יכולה לסייע בהתאמת טיפולים ממוקדים לגידול הספציפי. FoundationOne Heme  מבוססת על ריצוף גנומי מהדור החדש בטכנולוגיית Hybrid Capture, הסורקת מאות גנים במקביל ואת כל סוגי השינויים הגנומיים בגנים אלה, הרלוונטיים להתפתחות ממאירויות המטולוגיות וסרקומות. בדיקה זו מרצפת בנוסף ל- 406 גנים ברמת הדנ"א  גם כמה מאות גנים ברמת ה-RNA במטרה לזהות שינויים גנומיים השכיחים בגידולים המטולוגיים וסרקומות.

FoundationOne Heme מאתרת בגידול גם את הביומרקר TMB, המסייע לנבא האם החולה יגיב לאימונותרפיה. בדיקה זו בעלת רמת דיוק ורגישות מירבית של כ-99%.

למי הבדיקה מתאימה?

בדיקת FoundationOne Heme מיועדת לחולים עם ממאירויות המטולוגיות הקשורות למערכת הדם והלימפה (למשל, לוקמיה, לימפומה ומיאלומה) או סרקומות, גידולים המתפתחים ברקמת חיבור או שריר.

M-IL-00002211

כתבות נוספות

לצפייה בכל הכתבות
יצירת קשררוש העולמיתlinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeאודות רושפתרונות בפארמהרפואה מותאמת אישיתקריירהבדיקות גנומיות מקיפות של רושתנאי שימושמדיניות פרטיותמדיניות שימוש בעוגיותהצהרת נגישות